Zámek Schloss Hof je největší zámek na Moravském poli. Zámek je nepřehlédnutelnou dominantou rakouského břehu řeky Moravy při pohledu z Děvína a zejména z vrchu Devínská Kobyla. Nachází se v osadě Schloßhof v okrese Gänserndorf v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousy. Je postaven na terase nad řekou Moravou u hranic Slovenska. Ve 12. a 13. století je uváděna jako „Pevnost Hof“ v majetku zámku Eckartsau. Až do roku 1507 platilo privilegium ochrany brodu přes řeku Moravu v majetku šlechtického rodu Pollheimů. V době panování Františka Josefa I.(1830–1916) byl zámek využíván pro potřebu c. a k. armády jako sklad. Mobiliář byl uložen v různých místech ve Vídni. V rámci příprav na „dolnorakouskou zemskou výstavu“ v roce 1986 byla provedena renovace, a tak se mnoho zařizovacích předmětů vrátilo zpět do zámku.
Jihlava. Město nese název Jihlava (německy Iglau, latinsky Iglavia, Seclavia) podle původní kupecké osady. První doklad o existenci Staré Jihlavy pochází z roku 1233. Za husitských válek nebylo katolické město Jihlava husity nikdy dobyto. Léta 1526–1619 jsou roky velkého rozkvětu města. Po velkých požárech došlo k rekonstrukci s výraznými renesančními rysy. V období třicetileté války v březnu 1645 se města zmocnili Švédové. Od roku 2000 je Jihlava znovu centrem kraje, který se nicméně z původního staronového názvu Jihlavský kraj brzy přejmenoval na Kraj Vysočina. Znak Jihlavy tvoří štít dělený na čtvrtiny. V prvním a čtvrtém rudém poli se nachází stříbrný korunovaný český lev ve skoku, ve druhém a třetím stříbrném poli se vyskytuje rudá figura ježka.
Necelé 4 kilometry od Polouvsí nalezneme Rozhlednu Blahutovice. Blahutovická rozhledna je volně přístupná vyhlídková věž poblíž Blahutovického vrchu (331 m n. m.) umístěná severovýchodně od vesnice Blahutovice, která je součástí obce Jeseník nad Odrou. Stavba byla dokončena v roce 2021.Věž rozhledny je vysoká 27,5 metru a je tvořena středovým nosníkem z ocelové pozinkované konstrukce, kolem kterého je umístěno ve vývrtce kruhové schodiště s vyhlídkovou plošinou ve výšce 15 metrů nad zemí. Z rozhledny je proto za dobrého počasí výhled na celou oblast Moravské brány, to znamená od Hranic po Ostravu, jde vidět Hostýnské vrchy a jižní část Beskyd (lze vidět např. Radhošť), část Vítkovských vrchů (Veselský vrch a Olšová), město Odry a vesnice v okolí.
Veřejný zábavní areál Bunkr se nachází v místech bývalé raketové základny v obci Mokrá-Horákov, jejíž stavba započala v roce 1978. Primárním úkolem bývalé raketové základny bylo zajištění vzdušné obrany města Brna, ve kterém se nacházely v té době strategické továrny a závody včetně proslulé brněnské Zbrojovky. Přísně tajnou raketovou základnu o rozloze 6,7 ha se čtyřmi odpališti obsluhovalo cca 79 vojáků, kdy přibližně 18 z nich bylo vojáků z povolání. Areál, v jehož vybavení byly raketové systémy S-125 NĚVA (kód NATO SA-3 GOA), dokončený v roce 1983, sloužil potřebám armády až do roku 1997. Areál bývalé raketové základny Horákov byl následně zakonzervován a díky až 3 metry vysokým zdem v současnosti zůstává původní PLRO (protiletadlový raketový oddíl) Horákov nedotčen.