Hranice na Moravě. Město Hranice se nachází ve východní části Olomouckého kraje v Moravské bráně převážně na pravém břehu řeky Bečvy, v nadmořské výšce cca 260 m. Hranice se nachází v prostoru, v němž se kumulují dopravní a inženýrské koridory na hlavním železničním a silničním tahu Olomouc - Přerov - Ostrava, s významnou odbočkou na Valašské Meziříčí, Beskydy, Vsetín a na Slovensko. Pro město je významné sousedství lázní v Teplicích nad Bečvou. Hospodaření v městských lesích je vykonáváno na základě pachtovní smlouvy se společností EKOLTES Hranice a. s., která obhospodařuje cca 254,73 ha lesních pozemků ve vlastnictví města Hranic. Lesní majetek města Hranic je roztroušen na několika katastrálních územích – Bělotín, Drahotuše, Hranice, Lhotka u Hranic, Radíkov u Hranic, Slavíč, Středolesí, Uhřínov u Hranic, Velká u Hranic a Valšovice.
Litovel leží na šesti ramenech Moravy; protože byste tu napočítali přibližně 170 lávek, mostů a můstků, někdy se jí také říká moravské Benátky. Při procházkách historickým centrem objevíte radnici. Je dominantou náměstí se 73 m vysokou vyhlídkovou věží; protože v podzemí přímo pod ní protéká jedno z říčních ramen, říkává se, že Litovel má nejvyšší věž na Moravě – míněna je ovšem stejnojmenná řeka. Ze všech mostů a můstků si největší pozornost zaslouží Svatojánský, po Karlově mostě v Praze a mostě v Písku třetí nejstarší kamenný most v České republice. Při toulkách historickým centrem objevíte také muzeum, několik kostelů a kaplí, zbytky hradeb a parky, které je lemují. Určitě se vyplatí Litovel navštívit.
Opět, jako každým rokem na jaře se hlásíme z restaurace DEPO v Orlové, kde pravidelně každoročně pořádáme jeden ze dvou “čapkovských” trunajů. MEMORY Cup, už z názvu lze tušit, že jde především o vzpomínku na hráče, kteří v orlovském klubu hrávali, ba dokonce někteří zakládali a už nejsou mezi námi. Prognóza počasí byla strašidelná, ale kdo přijel, nelitoval. Za vcelku pěkného jarního dne se v sobotu 21.4.2018 uskutečnil další ročník tradičního turnaje trojic. Pořádající TOP Orlová neměl nikdy s obsazením turnaje na rozdíl od některých jiných pořadatelů vůbec žádný problém, ale tentokrát mělo zasáhnout počasí a dva týmy se polekaly. Takřka rodinný turnaj za účasti 21 týmu z 11 klubů, 1 skoro polské ekipy a téměř kompletního (7/10) obsazení domácích hráčů byl zahájen něco málo po deváté hodině. Někteří si spletli Orlovou s Opavou, ale to je jiná písnička.
Jihlava je české krajské a statutární město v okrese Jihlava, ležící na Českomoravské vrchovině a položené na někdejší česko-moravské zemské hranici, tvořené zde zčásti řekou Jihlavou. Historicky se jedná o moravské město a i dnes většina Jihlavy leží na moravské straně, pouze severozápadní okraj je v Čechách. Historické město, založené ve 13. století jako hornické s těžbou stříbra, je od roku 1982 městskou památkovou rezervací. Jihlava je od roku 2000 střediskem Kraje Vysočina. Místní Pétanque sportovní klub Jihlava momentálně čítá třicet čtyři hráče a jejich nejlepší se pohybují zatím ve třetí stovce žebříčku ČAPEK. Progres v poslední době je však zřejmý, tak “jihlaváci” držíme palce v dalším postupu žebříčkem.