Vítejte ve světě piva Litovel. Více než 730 letá tradice piva v Litovli má svůj počátek v roce 1291, kdy král Václav II. udělil městu právo mílové. Toto privilegium opravňovalo výhradně litovelské měšťany vařit a šenkovat pivo v okruhu jedné míle, tedy v okolí přibližně sedmi kilometrů. Pivo se ve středověku vařilo v právovárečných domech, kterých bylo tehdy v Litovli 57. Právovárečníci patřili mezi nejzámožnější obyvatele a jejich slovo mělo při řízení města velkou váhu. I současné litovelské pivo, vařené klasickými postupy, má své kořeny v této slavné historické éře. Vyrábí se zde Litovel: - Classic, Moravan, Premium, Josef 11,5%, Gustav, Václav, Sváteční speciál 13°, Černý citron alko_nealko, Višňový ležák, Řezaný citron, Pomelo, Pšeničné, Premium Dark, Maestro, Kvasničák, Patrik, Svatomartinské 13%. Rozmanité, jen si vybrat.
Stolín je vesnice, část města Červený Kostelec v okrese Náchod. Nachází se asi 2 km na jihozápad od Červeného Kostelce. V roce 2009 zde bylo evidováno 119 adres. V roce 2001 zde trvale žilo 182 obyvatel. Stolín je také název katastrálního území o rozloze 2,95 km². V katastrálním území Stolín leží i Mstětín. Ve vesnici se nachází Kaple Nejsvětější Trojice je to římskokatolická kaple a patří do farnosti Červený Kostelec. Červený Kostelec (německy Rothkosteletz) je město v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji v severovýchodních Čechách. Leží v Podorlické pahorkatině na potoce Olešnici. Má přibližně 8 200 obyvatel. První zmínka o existenci osady Kostelce je v konfirmační knize pražské diecéze z 22. srpna 1362.
Asi 10 minut cesty autem od Albrechtic se nachází obec Chotěbuz. Zde Klub vojenské historie Chotěbuz zrekonstruoval 3 lehké objekty vz. 37 a tím vybudoval muzeum, s cílem ukazovat lidem každý objekt v jiném historickém období. První řopík LO vz. 37 D2 odpovídá stavu z roku 1938, kdy byl pouze nouzově vybaven a vyzbrojen. Druhý objekt LO vz.37 A-160 Z je zrekonstruován do stavu ze 70. – 80. let 20. století, tedy období poválečné reaktivace. Takto upravené bunkry se nacházely hranici bývalého Československa a měly sloužit v případě 3. světové války. A konečně poslední pevnůstkou je LO vz. 37 A- 160, kdy tento objekt a jeho okolí je upraveno do stavu z roku 1945, kdy německé jednotky při ústupu využily i naše bývalé pohraniční opevnění. Dalším okruhem zájmu jsou uniformy a dobová výstroj a výzbroj.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1338. Obec Lipník leží v okrese Mladá Boleslav a její katastrální území je součástí zrušeného „vojenského výcvikového prostoru Mladá” mezi obcemi Benátky nad Jizerou a Milovice. Katastrální území obce Lipník zaujímá svou rozlohou 933 ha. Obec je položena do oblasti polabské nížiny, která je svým charakterem velmi teplá a suchá oblast, a to i ve srovnání s okolní krajinou. Na návrší její nadmořská výška dosahuje pouhých 250 m n. m. Do obce vede silnice III. Třídy. Železniční trať ani stanice na území obce nejsou. V současnosti má PC Sokol Lipník hned tři skvělé hráče v TOP 10: Péťa Vavrovič ml., Petr Fafek a Kačka Froňková. V další desítce je Petr “Čolek” Morávek a Míša Zdobinský. No zřejmě slušný oddíl.