Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

3. a 4. bitva o Terezín
Vloženo: 22.11.2021 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Pevnostní město Terezín je jednolitým urbanistickým a technickým dílem, jedinečnou památkou evropských dějin vojenství a architektury. Bylo vybudováno za necelých jedenáct let (1780-90) od rozhodnutí císaře Josefa II. o jeho vzniku. Obrana pevnostního města Terezín je uplatněním zásad vrcholné fáze bastionového typu opevnění založeného na uceleném systému obezděných valů složených z jednotlivých specifických hradebních prvků-objektů. Tento systém byl v případě Terezína vhodně adaptován pro rovinnou lokalitu na řece, k zesílení obrany zde byl vytvořen zavodňovací a odvodňovací systém a systém podzemních minových galerií. Vznikla tak vzorová bastionová pevnost , která svou koncepcí nemá nikde jinde obdoby.

Svatomartinská husa 2021
Vloženo: 14.11.2021 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Zhruba čtyři kilometry od Hrochova Týnce leží obec Kočí. Vznik obce je datován do roku 1263, kdy byla osazena německým obyvatelstvem, které přišlo s kolonizačním proudem při zakládání Města Chrudim. Obec měla rychtu, která byla dědičná a svobodná. Počeštění obyvatelstva obce je spojeno s revolučním husitským hnutím, kdy němečtí osadníci opouštějí jak Město Chrudim tak i obec. Při pohledu do historie obce nelze pominout jedinečnou památku lidové architektury svého druhu v Čechách, stojící uprostřed vsi a to objekt kostela sv. Bartoloměje založený v roce 1397. V součastnosti vřele doporučuji návštěvu restaurace Bartoni, kde si po turnaji opravdu "pošmáknete" a doplníte kalorie.

Pendrekáč 2021
Vloženo: 7.11.2021 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

17. listopad je datum, které v Česku poznamenaly dvě významné historické události: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a půl století poté sametová revoluce. Co se stalo v den výročí po světě známém jako Mezinárodní den studenstva 17. listopadu roku 1989? A proč se revoluci, která u nás odstartovala politický převrat, říká sametová? Období v rozmezí 17.listopadu až 29. prosince 1989, kdy došlo k důležitým událostem, které měly v tehdejším Československu za důsledek řadu politických změn a vedly k pádu komunistického režimu, se označuje jako sametová, někdy i „něžná” revoluce.  V kontextu násilného zákroku na Národní třídě je jistě jedním z emočně nejsilnějších skandovaných hesel „Máme holé ruce!“

Polouveský svatomartinský turnaj 2021
Vloženo: 25.10.2021 | Jiří Ulmann | Komentáře: 2

Polouvsí je vesnice, část obce Jeseník nad Odrou v okrese Nový Jičín.  První písemná zmínka o obci pochází z roku 1383. Před druhou světovou válkou byla obec, skládající se z 5 částí, převážně německá, s výjimkou obce Hůrka. Po útěku či vyvraždění židovského obyvatelstva a vystěhování Němců po válce byla obec znovu osídlena především Ukrajinci, Rumuny či Čechy a Slováky z dalších částí Československa. V noci z 24. na 25.6. 2009 zasáhla obec povodeň vyvolaná sérií po sobě jdoucích průtrží mračen. Ta zabila tři lidi a způsobila rozsáhlé materiální škody. Jeseník nad Odrou se tak z hlediska lidských ztrát stal nejvíce postiženým místem České republiky při těchto záplavách.

1 2 3 ... 27 28 29 30 31 ... 67 68 69